Szukasz ciekawych warsztatów, kursów i szkoleń dla kobiet?

Maj to miesiąc, który za sprawą czarującej aury i cudownie rozwijającej się przyrody pobudza do działania. Ten nowy zastrzyk energii można wykorzystać na wiele sposobów. Najpewniejsza inwestycja, to inwestycja w siebie. Zawsze warto poświęcić czas na podnoszenie swoich kompetencji czy rozwijanie zainteresowań. Jak to zrobić? Najlepiej ucząc się nowych rzeczy lub doskonaląc już posiadane umiejętności. Poniżej kilka ciekawych propozycji kursów i szkoleń dla kobiet w każdym wieku, które odbędą się w najbliższych miesiącach.

Zdrowe Jelita – kurs nie tylko dla dietetyczek

Nawet najszczersze chęci do działania nie wystarczą, jeśli szwankuje zdrowie. Warto w pierwszej kolejności zadbać o siebie w tym aspekcie, by móc realizować wszelkie kolejne aktywności. Jeśli cierpisz na ból ze strony układu pokarmowego, weź udział w kursie Zdrowe Jelita, dostępny za pośrednictwem platformy MajDiet, stworzonej przez Roksanę Środę, dietetyk kliniczną i założycielkę platformy zdrowego jedzenia MajAcademy.

Kurs jest okazją do lepszego poznania tego, jak funkcjonują nasze jelita, a tym samym cały układ pokarmowy. Zainteresuje także każdego, kto interesuje się odżywianiem i tym jak ono wpływa na organizm. Kobiety zmagające się z problemami jelitowymi i szukające sprawdzonego sposobu, żeby się z nimi uporać, z pewnością znajdą wiele inspiracji. Kurs Zdrowe Jelita jest także doskonałą opcją dla dietetyków, którzy chcą zgłębić swoją wiedzę i poszerzyć kompetencje.

Uczestnicy poznają m.in. sposoby efektywnego leczenie chorób jelit, zaczynając od najważniejszego, czyli od dokładnych badań. Jedną z kwestii poruszanych podczas kursu będzie analiza wyników badań robionych pod kątem chorób jelit. Jak podkreśla bowiem autorka kursu, Roksana Środa: żeby skutecznie zadbać o jelita, należy dokładnie poznać przyczynę swoich problemów. Często objawy, jakie odczuwamy, są tylko wierzchołkiem góry lodowej, a problem zlokalizowany jest dużo głębiej.

Podczas kursu nie zabraknie informacji na temat najlepszej diety, polecanej dla osób zmagających się z chorobami jelit. Co jeść, czego unikać, jak wytrwać w diecie, to tylko niektóre zagadnienia, które zostaną omówione. Zdrowa dieta nie musi być nudna i niesmaczna. Nawet cierpiąc na choroby jelit, można jeść smacznie, kolorowo i różnorodnie, eliminując przy tym przykre objawy i poprawiając swój stan zdrowia. Dieta ma ogromne znaczenie w kwestii łagodzenia objawów chorób jelit, dlatego należy poświęcić jej odpowiednią ilość czasu i zainteresowania. – podkreśla Roksana Środa.

Dermatologia w kosmetologii, czyli coś dla fanek zdrowia i urody

Szkolenie „Dermatologia w kosmetologii”, organizowane przez Cosmalogica by Klaudia Lorbiecka, to kolejna okazja do podniesienia kompetencji i nauczenia się czegoś nowego. Kurs przeznaczony jest dla kosmetologów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i opierać swoją pracę na holistycznym podejściu do pacjenta. Szkolenie łączy teorię z praktyką, dlatego z pewnością pozwoli wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce.

Szkolenie „Dermatologia w kosmetologii” składa się z trzech części, podczas których omówione zostaną najczęściej występujące choroby dermatologiczne (m.in. łuszczyca, AZS, toczeń i łysienie plackowate), a także ich patogeneza. Uczestnicy dowiedzą się jakie procedury kosmetyczne są wskazane w leczeniu danej choroby, a jakich należy bezwzględnie unikać, żeby bardziej nie zaszkodzić pacjentowi.

Całe szkolenie będzie oparte o najnowsze badania i publikacje naukowe z takich dziedzin jak kosmetologia, dietetyka i dermatologia. Na zakończenie kursu każdy z uczestników otrzyma specjalny certyfikat oraz nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów, zarówno papierowych, jak i elektronicznych, dzięki czemu będzie mógł do nich wracać, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Edukacja językowa, czyli kursy on-line

Ogromną zaletą, jaką niesie ze sobą nowoczesna technologia, jest możliwość uczenia się za pośrednictwem Internetu. Bez wychodzenia z domu można poznawać tajniki sztuki makijażu czy szlifować języki. Wśród ofert szkół językowych, które organizują kursy i szkolenia w dowolnych grupach, jak i indywidualne, można dowolnie przebierać. Jednak rekordy popularności biją dziś rozmowy w języku angielskim z native speakerami. Technika ta, polegająca na swobodnej konwersacji z osobą, która jest rodzimym użytkownikiem nauczanego języka, to zdaniem wielu uczestników tego typu lekcji, najlepsza forma nauki języków obcych.

Nauka języka obcego jest doskonałym pomysłem dla każdej kobiety i w każdym czasie, niezależnie od wybranej metody. Nie ma co czekać na idealny moment. Rozpoczynając kurs teraz, w maju, jest duża szansa, że już w najbliższe wakacje będziesz się mogła pochwalić znajomością chociaż kilku ciekawych zwrotów w obcym języku.

Dla spragnionych wyzwań w terenie

Maj to także miesiąc, w którym startuje wiele kursów w terenie. A gdyby tak spróbować swoich sił we wspinaczce skałkowej? Ten rodzaj sportu w ostatnich latach cieszy się wśród kobiet rosnącym powodzeniem. W zależności od wybranej opcji, można skorzystać z kilkudniowego szkolenia wraz z wyżywieniem i noclegami lub jedynie z nauki wspinania.

Wszystkie zajęcia powinny odbywać się pod okiem doświadczonych instruktorów i zawierać zarówno elementy teorii, jak i naukę techniki. Organizatorzy mają obowiązek zapewnić sprzęt najwyższej jakości, posiadający wszystkie niezbędne atesty i gwarantujący całkowite bezpieczeństwo uczestniczek.

Jak widać katalog możliwości poszerzania swojej wiedzy, umiejętności i kompetencji jest niezwykle pojemny. Nie musimy jednak od razu stawiać sobie poprzeczki za wysoko i zapisywać się na wszelkie dostępne kursy. Warto przeanalizować, na czym nam w pierwszej kolejności najbardziej zależy i małymi krokami osiągać kolejne cele.

O kosmetykach w Polsce

Branża beauty rozumie, że stan zdrowia ma odzwierciedlenie w dynamice starzenia się i wyglądzie skóry, dlatego też, aby spowodować spowolnienie i bardziej łaskawe dla organizmu starzenie, należy podejmować działania anti-aging w odniesieniu do całego organizmu od momentu, kiedy proces ten rozpoczyna się, a nawet wcześniej – często mówi się, że zdrowe starzenia zaczyna się w dzieciństwie! Anti-aging to zatem pierwszy krok na drodze ku healthy aging – zdrowemu starzeniu się. Rozwój branży beauty zarówno w obszarze estetologii medycznej, jak i kosmetologii wskazuje, że kierunki rozwoju global anti-aging oraz healthy aging mogą znaleźć trwałe miejsce w programach terapeutycznych specjalistów estetologów.

Inwazyjność i technologia oraz ekologia i naturalność – różne drogi walki ze starzeniem
Aktualne trendy w branży beauty można rozpatrywać biorąc pod uwagę także inne kryterium – rodzaj metod i narzędzi używanych w terapiach przeciwstarzeniowych, pielęgnacyjnych i upiększających. Tu zauważyć można dwukierunkowy rozwój branży. Z jednej strony rozwija się estetologia naturalna, oparta o ekologiczne, organiczne składniki aktywne, masaż, hydro- , balneo- czy krioterapię, z drugiej w działaniach estetycznych sięga się po bardzo zaawansowane biotechnologicznie, aparaturowe oraz medycznie zabiegi.

Healthy aging
Niewątpliwie trendem, który od wielu lat rozwija się na całym świecie jest tzw. healthy aging. Od jakiegoś czasu określenie to funkcjonuje również w Polsce obejmując głównie problematykę zdrowia i chorób osób starszych a filozofia healthy aging zaczyna być także widoczna w branży beauty. Wiele organizacji propagujących tą filozofię, zdrowe starzenie określa jako proces optymalizacji możliwości poprawy i zachowania zdrowia, czyli fizycznego, społecznego i psychicznego dobrostanu oraz niezależności seniorów, przyczyniając się do poprawy jakości ich życia. Dlatego zarówno na świecie, jak i w Polsce, healthy aging rozpatruje się głównie w odniesieniu do osób po 60., a nawet już 50. r.ż.

Zainteresowanie zwiększeniem potencjału zdrowotnego seniorów wynika z regularnie napływających informacji o niekorzystnych danych demograficznych – niskim współczynniku dzietności oraz rosnącej średniej długość życia i coraz liczniejszej populacji osób powyżej 65. r.ż. Według WHO w Regionie Europejskim odsetek osób w wieku 65 lat ma wzrosnąć z 14% w 2010 do 25% w 2050 r. Dlatego Europa promuje zdrowe starzenie poprzez szereg strategii i planów działania, np. poprawę opieki zdrowotnej nad seniorami, zwiększenie ich aktywności zawodowej i społecznej. Ma to na celu zapobieganie skutkom chorób związanych z wiekiem, wykluczeniu społecznemu seniorów a także minimalizowaniu obciążeń związanych z ich niepełnosprawnością. W branży beauty są to działania dotyczące poprawy jakości życia seniorów poprzez umieszczenie w ofercie specjalistycznych pakietów zabiegowych dla seniorów, obejmujących medyczne zabiegi estetyczne, zabiegi estetyczno-zachowawcze z obszaru szeroko rozumianej kosmetologii oraz podologii czy trychologii osób starszych.

Dbanie o urodę to ważny aspekt życia codziennego. Zwykło się uważać, że szczególnie zainteresowane są nim kobiety, ale mniejszościowa dotychczas grupa męska dynamicznie rośnie, bo mężczyźni też lubią o siebie dbać. Atrakcyjny wygląd sprzyja dobremu samopoczuciu, a także przykuwa uwagę otoczenia. Z zalet zabiegów pielęgnacyjnych zdaje sobie sprawę coraz więcej ludzi, a rosnący dobrobyt społeczeństwa pozwala na korzystanie z usług profesjonalnych salonów w coraz większym stopniu.

Za te „urodowe cuda” odpowiadają utalentowane kosmetyczki. Jest to zawód oferujący obiecujące perspektywy na przyszłość i możliwość ciągłego rozwoju.

Praca na etacie w salonie kosmetycznym to pensja od 1700 zł do 2700 zł netto. Podane widełki są przeciętne, co oznacza, że skrajne przypadki mogą zarabiać mniej lub więcej, niż pokazuje to podany przedział. Różnice w zarobkach wynikają z lokalizacji danego salonu. Większe miasta oferują wyższe pensje w stosunku do mniejszych miejscowości, gdzie zainteresowanie usługami jest mniejsze. Do tego dochodzą nabyte kompetencje oraz ich potwierdzenia – zyskasz na wartości, jeśli specjalizujesz się w kilku zabiegach, a dodatkowo posiadasz dyplomy i certyfikaty zdobyte na szkoleniach i kursach. Jeśli jednak Twoje zaangażowanie w pracę zaowocuje własną działalnością, to możesz liczyć na zyski rzędu 3500 zł – 5000 zł. Zarobki kosmetyczki pracującej na własną rękę uzależnione są od oferowanych cen usług, popularności wśród klientów, posiadanych umiejętności oraz ponoszonych w związku z działalnością kosztów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *