Projekt plaża – zacznij letnie wyzwanie pod okiem trenera

Smukła i wysportowana sylwetka to marzenie większości kobiet i mężczyzn, a okres wakacyjny to niewątpliwie czas, w którym można się nią pochwalić. Dla wielu osób czas wakacji jest także świetnym momentem do zapoczątkowania swojej przygodny ze sportem. Często jednak nie wiadomo jak się za to zabrać. Najlepszym rozwiązaniem będą treningi pod okiem trenera personalnego. Dbanie o siebie pod bacznym okiem specjalisty ma wiele zalet. Najlepsze i najszybsze efekty osiągniemy łącząc regularną aktywność fizyczną z odpowiednią dietą.

Forma pod okiem trenera

Treningi personalne pod okiem wykwalifikowanego trenera to dla wielu osób najlepsza metoda szlifowania formy i budowania wymarzonej sylwetki. Treningi wykonywane pod okiem specjalisty gwarantują nam prawidłowe wykonywanie ćwiczeń, ale także dostosowanie ich poziomu do naszej aktualnej formy i umiejętności. Plan treningowy przygotowany przez trenera to także niesamowita oszczędność czasu, którego nie musimy tracić na zastanawianie się i samodzielne wymyślanie poszczególnych ćwiczeń. Kolejną zaletą pracy z trenerem jest bezpieczeństwo, gdyż wszystkie ćwiczenia prezentowane są z dokładnością i wyjątkową dbałością o każdy istotny szczegół.

Niestety nie każdy może sobie pozwolić na regularne ćwiczenia w tej formule. Dla niejednego domowego budżetu jest to spory wydatek. Wizyty na siłowni są także czasochłonne i nie każdy może znaleźć na nie czas w codziennym nawale obowiązków. Jak zatem zacząć ćwiczyć regularnie i systematycznie, a najważniejsze – by treningi były skuteczne i przynosiły wymarzone rezultaty? W sukurs przychodzą nowoczesne rozwiązania, do których należy możliwość ćwiczenia online. Treningi, które możemy znaleźć na platformie zdrowotnej MajAcademy, są pełnowartościowe i pomagają osiągać te same efekty co indywidualna praca z trenerem na siłowni. Roksana Środa, dietetyczka kliniczna i założycielka MajAcademy podkreśla przy tym, że najlepszy trening to taki, który będzie dopasowany zarówno do naszych możliwości, jak i indywidualnych potrzeb.

12 czerwca w MajAcademy pojawiły się kolejne, całkowicie nowe treningi, które pomogą skutecznie wyrzeźbić najbardziej problematyczne partie ciała. Wśród nich znajdziemy turbo spalanie, czy niesamowity trening nakierowany na pośladki. Są to idealnie skomponowane zestawy ćwiczeń, dzięki którym tegoroczne wyjście na plaże nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Treningi online, efekty offline

Trening online to fantastyczna forma aktywności fizycznej, którą można wykonywać bez wychodzenia z domu, jednak z osobą, która pokaże nam dokładnie, jak poprawnie wykonać każdy ruch. To bardzo ważne, ponieważ tylko prawidło wykonane ćwiczenia pozwolą na osiągnięcie zamierzonych efektów. Mało kto zdaje sobie sprawę, że nieprawidłowo wykonywany trening może nam zaszkodzić, a nawet powodować kontuzje, lub pomimo włożonego wysiłku zupełnie nie przynosić efektów.

– Treningi dostępne na platformie MajAcademy z łatwością można wykonać w domu. Co istotne, nie musimy posiadać żadnych dodatkowych sprzętów. – podkreśla Roksana Środa. – Treningi są bezpieczne dla osób zmagających się z problemami jelit, a w połączeniu z odpowiednio dobraną dietą pięknie kształtują sylwetkę. – dodaje.

Internetowe treningi MajAcademy od samego początku tworzone są przez trenerkę, a także przez nią są prowadzone. Dodatkowo na platformie istnieje możliwość dołączenia do wyzwań i realizowania swojego indywidualnego planu krok po kroku, co pozwoli jeszcze lepiej wzmocnić efekty. Wyzwania, jak i treningi, przeznaczone są zarówno dla osób poczatkujących i tych, którzy już od jakiegoś czasu uprawiają aktywność fizyczną.

Kondycja na wakacje i nie tylko

Niezależnie od tego, gdzie zamierzamy spędzać urlop, dobra kondycja to coś, o co zawsze warto dbać. Dla najlepszego efektu warto postawić na ćwiczenia, które będą angażować jak najwięcej mięśni, dlatego tak ważne jest profesjonalne podejście i odpowiedni dobór ćwiczeń. Dopasowanie wysiłku włożonego w każdorazowy trening również jest niezwykle istotne. Nie powinno się zaczynać od zbyt intensywnych i forsownych ćwiczeń, gdyż te mogą nas jedynie zniechęcić do kontynuowania wyzwania. Liczy się stopniowe działanie i systematyczne zwiększanie wysiłku i intensywności.

Treningi pod okiem specjalistów, także te online, z pewnością pomogą osiągnąć efekty i to w znacznie krótszym czasie niż w przypadku działania na własną rękę – zwłaszcza, jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę ze sportem. Dzięki wspólnej pracy z profesjonalistą w niedługim czasie będzie można pochwalić się smukłym i co najważniejsze zdrowym ciałem. Treningi tworzone przez profesjonalnych trenerów to także szansa na realizację własnych indywidualnych celów, może być to na przykład redukcja masy ciała, ale i wzmocnienie formy i poprawa wydolności całego organizmu.

Regularne treningi to jednak nie wszystko. Ważne, by zadbać również o odpowiednią regenerację po każdym z nich, picie dostatecznej ilości wody i zdrowy sen. Wszystkie te elementy pozwolą wzmocnić efektywność ćwiczeń, a także utrzymać formę na dłużej.

O kosmetykach w Polsce

Mikrobiom beauty
W ostatnich latach do kręgu zainteresowań biologów i biotechnologów (po ko­mórkach macierzystych) dołączył również mikrobiom człowieka, czyli różnicowana społeczność ko­mensalnych, symbiotycznych i patogennych mikroorga­nizmów żyjących w i na jego ciele. Badania nad mikroflorą obejmujące wpływ wieku, diety, stoso­wanych leków, środowiska życia oraz przebytych chorób na skład tej mikroflory umożliwiły zrozumienie rela­cji, które składają się na zachowanie zdrowia lub rozwój chorób zależnych właśnie od mikroorganizmów zamiesz­kujących nasze ciało. Okazuje się, że mikroflora ma wpływ na różne aspekty fizjologii organizmu człowieka oraz jego podatność na wiele dysfunkcji organizmu. Zachwianie naturalnej równowagi mikrobiologicznej skóry, np. poprzez zastosowanie terapii antybiotykowej czy agresywnej, nieprawidłowej pielęgnacji może mieć istotne konsekwencje dla jej funkcjonowania a także wpływać na przyspieszenie procesu jej starzenia.

Dlatego w kosmetologii rozwinął się odrębny nurt w kosmetologii – kosmetyki pre- i probiotyczne. Ich zadaniem jest tworzenie i utrzymanie na powierzchni skóry aktywnej bariery ochronnej – mikrobiologicznej flory, która zapobiega namnażaniu się drobnoustrojów chorobotwórczych. Są to kosmetyki idealne dla skóry pozbawionej naturalnej ochrony, podrażnionej czy uszkodzonej, ponieważ na takiej skórze patogenne drobnoustroje rozmnażają się błyskawicznie, powodując różnorodne dermatozy.

Mimo, iż wcześniejsze pokolenia posiadały, nabytą przez doświadczenie wiedzę, o dobrym wpływie pre- i probiotyków na skórę, jednak dopiero teraz trend mikrobiom beauty, czyli czerpanie z dobroczynnych właściwości kefirów czy jogurtów działających przeciwstarzeniowo i kojąco na skórę, jest widoczny w produkcji wielu luksusowych produktów do jej mycia i pielęgnacji.

Dbanie o urodę to ważny aspekt życia codziennego. Zwykło się uważać, że szczególnie zainteresowane są nim kobiety, ale mniejszościowa dotychczas grupa męska dynamicznie rośnie, bo mężczyźni też lubią o siebie dbać. Atrakcyjny wygląd sprzyja dobremu samopoczuciu, a także przykuwa uwagę otoczenia. Z zalet zabiegów pielęgnacyjnych zdaje sobie sprawę coraz więcej ludzi, a rosnący dobrobyt społeczeństwa pozwala na korzystanie z usług profesjonalnych salonów w coraz większym stopniu.

Za te „urodowe cuda” odpowiadają utalentowane kosmetyczki. Jest to zawód oferujący obiecujące perspektywy na przyszłość i możliwość ciągłego rozwoju.

Praca na etacie w salonie kosmetycznym to pensja od 1700 zł do 2700 zł netto. Podane widełki są przeciętne, co oznacza, że skrajne przypadki mogą zarabiać mniej lub więcej, niż pokazuje to podany przedział. Różnice w zarobkach wynikają z lokalizacji danego salonu. Większe miasta oferują wyższe pensje w stosunku do mniejszych miejscowości, gdzie zainteresowanie usługami jest mniejsze. Do tego dochodzą nabyte kompetencje oraz ich potwierdzenia – zyskasz na wartości, jeśli specjalizujesz się w kilku zabiegach, a dodatkowo posiadasz dyplomy i certyfikaty zdobyte na szkoleniach i kursach. Jeśli jednak Twoje zaangażowanie w pracę zaowocuje własną działalnością, to możesz liczyć na zyski rzędu 3500 zł – 5000 zł. Zarobki kosmetyczki pracującej na własną rękę uzależnione są od oferowanych cen usług, popularności wśród klientów, posiadanych umiejętności oraz ponoszonych w związku z działalnością kosztów.

Branża beauty rozumie, że stan zdrowia ma odzwierciedlenie w dynamice starzenia się i wyglądzie skóry, dlatego też, aby spowodować spowolnienie i bardziej łaskawe dla organizmu starzenie, należy podejmować działania anti-aging w odniesieniu do całego organizmu od momentu, kiedy proces ten rozpoczyna się, a nawet wcześniej – często mówi się, że zdrowe starzenia zaczyna się w dzieciństwie! Anti-aging to zatem pierwszy krok na drodze ku healthy aging – zdrowemu starzeniu się. Rozwój branży beauty zarówno w obszarze estetologii medycznej, jak i kosmetologii wskazuje, że kierunki rozwoju global anti-aging oraz healthy aging mogą znaleźć trwałe miejsce w programach terapeutycznych specjalistów estetologów.

Inwazyjność i technologia oraz ekologia i naturalność – różne drogi walki ze starzeniem
Aktualne trendy w branży beauty można rozpatrywać biorąc pod uwagę także inne kryterium – rodzaj metod i narzędzi używanych w terapiach przeciwstarzeniowych, pielęgnacyjnych i upiększających. Tu zauważyć można dwukierunkowy rozwój branży. Z jednej strony rozwija się estetologia naturalna, oparta o ekologiczne, organiczne składniki aktywne, masaż, hydro- , balneo- czy krioterapię, z drugiej w działaniach estetycznych sięga się po bardzo zaawansowane biotechnologicznie, aparaturowe oraz medycznie zabiegi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *