Peeling Complex & Chrissie White — skuteczna walka z przebarwieniami

Przebarwienia na skórze twarzy powstają w wyniku ekspozycji na promienie słoneczne, procesów starzenia czy działania hormonów. Istnieje wiele metod niwelowania widoczności przebarwień w salonach kosmetycznych i medycyny estetycznej. Można też zdecydować się na walkę z przebarwieniami w warunkach domowych. Poznaj kosmetyki na przebarwienia, które przyniosą spektakularne rezultaty. Dowiedz się, czym jest linia kosmetyków premium Peeling Complex & Chrissie White włoskiej marki Chrissie Cosmetics? Dlaczego warto stosować ją w gabinecie oraz pielęgnacji domowej?

Czym są przebarwienia i jakie są przyczyny ich powstawania?

Przebarwienia to defekt kosmetyczny w postaci plam na skórze o różnej wielkości i nieregularnym kształcie. W ludzkiej skórze znajduje się melanina — substancja, która odpowiada za jej koloryt. Nadprodukcja melaniny powoduje powstawanie plam pigmentacyjnych. Jednak przyczyn ich powstawania może być mnóstwo:

  • Ekspozycja na słońce bez odpowiedniej ochrony w postaci kosmetyków z wysokim filtrem SPF.
  • Niektóre leki mogą zwiększać nadwrażliwość skóry na słońce.
  • Infekcje, zadrapania i skaleczenia skóry.
  • Zmiany hormonalne np. podczas ciąży lub menopauzy.
  • Zaburzenia pigmentacji skóry.
  • Problemy i choroby skóry takie jak: wysypki, trądzik różowaty, łuszczyca.

Peeling kwasowe na przebarwienia

Kwasy są świetnym sposobem niwelowania przebarwień na skórze poprzez jej złuszczanie i normalizowanie. W efekcie wyrównują koloryt skóry, ale także niwelują przebarwienia i zmarszczki, poprawiają kondycję skóry oraz ją rozjaśniają. Najpopularniejszymi kwasami AHA na przebarwienia są kwas glikolowy i kwas mlekowy. Ciekawym rozwiązaniem w przypadku plam pigmentacyjnych jest także jedyny stosowany w kosmetyce kwas BHA, czyli kwas salicylowy. Wszystkie trzy wykazują właściwości keratolityczne oraz rozjaśniają przebarwienia i plamy pigmentacyjne. Każdy z nich wykazuje także inne właściwości pielęgnacyjne. Wszystkie trzy znajdują zastosowanie zarówno w pielęgnacji domowej, jak i pielęgnacji gabinetowej.

Warto podkreślić, że podczas kuracji kwasami trzeba koniecznie pamiętać o ochronie skóry przed promieniowaniem UV i stosować kosmetyki z wysokim filtrem SPF.

Kosmetyki premium na przebarwienia

Włoskie Vivipharma Laboratori di Ricerca wyposażyło swoją markę Chrissie Cosmetics w potężne narzędzia do walki z przebarwieniami. W ofercie Chrissie znajdziemy dwie linie kosmetyków dedykowane redukcji przebarwień: Peeling Complex & Chrissie White, na które składa się aż 5 kosmetyków:

  • Odpowiedzią Chrissie Cosmetics na niedoskonałości skóry jest kuracja w kremie White Skin, skomponowana z 2% alfa-arbutyny, kwasu mlekowego, tlenku cynku i witaminy E i uzupełniające Serum White o lżejszej, łatwiejszej do rozprowadzenia na skórze formule.
  • Aby zoptymalizować korzyści płynące z White Skin, zaleca się łączenie stosowania jednego z peelingów Chrissie, takich jak 10% kwas glikolowy, 7% kwas migdałowy lub 2% kwas salicylowy.

Kosmetyki należy dobrać do rodzaju skóry i widocznych zmian, a następnie stosować w kuracjach przynajmniej 4 tygodniowych.

Więcej szczegółów znajdziesz na stronie marki: https://chrissiecosmetics.com.pl/redukcja-przebarwien.

O kosmetykach w Polsce

Polski rynek kosmetyczny to około 400 podmiotów – dużych firm międzynarodowych, dużych polskich graczy oraz średnich, małych i mikroprzedsiębiorstw. Taka struktura zapewnia niezbędną różnorodność branży i stanowi o jej silnych podstawach.

Wartość polskiego rynku kosmetycznego w 2016 r. wyniosła 16 mld zł. Dzięki działalności przemysłu kosmetycznego polska gospodarka wytworzyła ponad 7 mld zł wartości dodanej, zapewniając miejsca pracy dla 43 tys. osób.

Polska jest szóstym rynkiem kosmetyków w Europie i rośnie najszybciej z liderów, stale powiększając też
nadwyżkę w handlu międzynarodowym. W najbliższych latach polska gospodarka powinna nadal się rozwijać, a wraz z nią branża kosmetyczna. Równocześnie rosła będzie zamożność społeczeństwa, co w konsekwencji oznacza wzrost popytu na produkty kosmetyczne. Zmieniać się będzie też struktura tego popytu – wzrośnie sprzedaż droższych wyrobów. Z kolei konsekwencją zachodzących w Polsce zmian demograficznych będzie wzrost zapotrzebowania na produkty przeznaczone dla osób starszych. Takie impulsy na rynku krajowym zmieniać będą produkcję, a co za tym idzie – eksport.

Kontynuowany będzie trend migracji polskich producentów z rynków tanich na rozwinięte, dojrzałe rynki
o wysokiej marży. Kierunek rosyjski czy ukraiński będą tracić znaczenie na rzecz np. rynku belgijskiego.
Sukcesywnie wyczerpywać się będzie przewaga konkurencyjna branży kosmetycznej w Polsce opierająca się na niskich kosztach. Wzrost wynagrodzeń i kurcząca się liczba dostępnych pracowników wymuszą znalezienie innych przewag, m.in. poprzez zwiększenie inwestycji w badania i rozwój.

Kadry sektora należą do najlepszych w Europie. Jedynym zagrożeniem jest starzejące się społeczeństwo,
które może ograniczyć dopływ liczby pracowników wymaganej do zaspokojenia rosnących potrzeb branży.

Kosmetyki to jedna z intensywniej regulowanych branż na poziomie Unii Europejskiej. Zharmonizowane
przepisy ułatwiają konkurencję, ale ich częste zmiany wymagają znaczącego wysiłku w dostosowanie, drenując kapitał na inwestycje rozwojowe.

Global anti-aging oraz Healthy aging – nowe podejście do starzenia
Starzenie (aging), jest skomplikowanym, długotrwałym, dynamicznym i nieodwracalnym procesem związanym z upływem lat, zachodzącym w ludzkim organizmie, który ma wpływ na wiele aspektów ludzkiego życia, związanych z aktywnością fizyczną, mentalną i społeczną. Rozpoczyna się niepostrzeżenie po okresie dojrzewania, nasila z biegiem czasu i prowadzi do uszkodzenia wszystkich funkcji organizmu.

Mimo, że jest to proces fizjologiczny i dotyczący każdego z nas, współczesne pokolenia ludzi nie chcą pogodzić się ze zmianami związanymi ze starzeniem, zachodzącymi w ich organizmach. Z roku na rok na całym świecie rośnie liczba osób, dla których zachowanie atrakcyjnego wyglądu do późnej starości jest równie ważne, jak zachowanie aktywnego umysłu i dobrego zdrowia fizycznego. Mimo, iż starzenie to proces naturalny, już od dziesięcioleci zaznacza się tendencja, aby traktować go w kategoriach patologii („choroba starzenia”) wymagającej właściwej diagnostyki, profilaktyki i terapii.

Nano beauty
W ostatnich latach w świat kosmetyków wkroczyła nanotechnologia oferująca nowe aktywne składniki, których jeden z wymiarów nie przekracza 100 nm. Nanocząsteczki i nanomateriały znalazły zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, w tym również w przemyśle kosmetycznym. Według producentów nanokosmetyków, zastosowanie tych cząstek zwiększa skuteczność działania kosmetyków i ich biodostępność – biotechnolodzy twierdzą, że obecnie najlepszą formą transportu substancji aktywnych są nanostruktury nośnikowe. Mimo, iż problemy związane z bezpieczeństwem i zdrowiem człowieka w przypadku kontaktu z nano-produktami są do końca nierozeznane i opisane, nanotechnologia na dobre wkroczyła do branży beauty.

Systemy nośnikowe stosowane w preparatach kosmetycznych stanowią magazyn substancji czynnych, ponadto chronią je przed działaniem czynników zewnętrznych i ułatwiają ich uwalnianie w miejscu docelowym. Najpopularniejsze systemy nośnikowe w preparatach kosmetycznych to nanosfery i nanokapsuły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *