Peeling Complex & Chrissie White — skuteczna walka z przebarwieniami

Przebarwienia na skórze twarzy powstają w wyniku ekspozycji na promienie słoneczne, procesów starzenia czy działania hormonów. Istnieje wiele metod niwelowania widoczności przebarwień w salonach kosmetycznych i medycyny estetycznej. Można też zdecydować się na walkę z przebarwieniami w warunkach domowych. Poznaj kosmetyki na przebarwienia, które przyniosą spektakularne rezultaty. Dowiedz się, czym jest linia kosmetyków premium Peeling Complex & Chrissie White włoskiej marki Chrissie Cosmetics? Dlaczego warto stosować ją w gabinecie oraz pielęgnacji domowej?

Czym są przebarwienia i jakie są przyczyny ich powstawania?

Przebarwienia to defekt kosmetyczny w postaci plam na skórze o różnej wielkości i nieregularnym kształcie. W ludzkiej skórze znajduje się melanina — substancja, która odpowiada za jej koloryt. Nadprodukcja melaniny powoduje powstawanie plam pigmentacyjnych. Jednak przyczyn ich powstawania może być mnóstwo:

  • Ekspozycja na słońce bez odpowiedniej ochrony w postaci kosmetyków z wysokim filtrem SPF.
  • Niektóre leki mogą zwiększać nadwrażliwość skóry na słońce.
  • Infekcje, zadrapania i skaleczenia skóry.
  • Zmiany hormonalne np. podczas ciąży lub menopauzy.
  • Zaburzenia pigmentacji skóry.
  • Problemy i choroby skóry takie jak: wysypki, trądzik różowaty, łuszczyca.

Peeling kwasowe na przebarwienia

Kwasy są świetnym sposobem niwelowania przebarwień na skórze poprzez jej złuszczanie i normalizowanie. W efekcie wyrównują koloryt skóry, ale także niwelują przebarwienia i zmarszczki, poprawiają kondycję skóry oraz ją rozjaśniają. Najpopularniejszymi kwasami AHA na przebarwienia są kwas glikolowy i kwas mlekowy. Ciekawym rozwiązaniem w przypadku plam pigmentacyjnych jest także jedyny stosowany w kosmetyce kwas BHA, czyli kwas salicylowy. Wszystkie trzy wykazują właściwości keratolityczne oraz rozjaśniają przebarwienia i plamy pigmentacyjne. Każdy z nich wykazuje także inne właściwości pielęgnacyjne. Wszystkie trzy znajdują zastosowanie zarówno w pielęgnacji domowej, jak i pielęgnacji gabinetowej.

Warto podkreślić, że podczas kuracji kwasami trzeba koniecznie pamiętać o ochronie skóry przed promieniowaniem UV i stosować kosmetyki z wysokim filtrem SPF.

Kosmetyki premium na przebarwienia

Włoskie Vivipharma Laboratori di Ricerca wyposażyło swoją markę Chrissie Cosmetics w potężne narzędzia do walki z przebarwieniami. W ofercie Chrissie znajdziemy dwie linie kosmetyków dedykowane redukcji przebarwień: Peeling Complex & Chrissie White, na które składa się aż 5 kosmetyków:

  • Odpowiedzią Chrissie Cosmetics na niedoskonałości skóry jest kuracja w kremie White Skin, skomponowana z 2% alfa-arbutyny, kwasu mlekowego, tlenku cynku i witaminy E i uzupełniające Serum White o lżejszej, łatwiejszej do rozprowadzenia na skórze formule.
  • Aby zoptymalizować korzyści płynące z White Skin, zaleca się łączenie stosowania jednego z peelingów Chrissie, takich jak 10% kwas glikolowy, 7% kwas migdałowy lub 2% kwas salicylowy.

Kosmetyki należy dobrać do rodzaju skóry i widocznych zmian, a następnie stosować w kuracjach przynajmniej 4 tygodniowych.

Więcej szczegółów znajdziesz na stronie marki: https://chrissiecosmetics.com.pl/redukcja-przebarwien.

O kosmetykach w Polsce

W większości salonów kosmetycznych czeka na nas długa lista zabiegów, z których części nie jesteśmy w stanie rozszyfrować po nazwie, co właściwie będzie wykonywane na naszej skórze. Kto pyta nie błądzi, więc warto zapytać kosmetyczkę, co to za zabiegi i jakie dają rezultaty. Przy wielu z nich musimy jednak pamiętać o ewentualnych przeciwwskazaniach, które mogą wykluczyć nas z możliwości ich wykonania. Jednak spokojnie, nawet do zwykłego masażu twarzy można znaleźć wiele powikłań, jednak wiele z nich ma charakter czasowy i prędzej czy później zwykle możemy skorzystać z tego, co nas szczególnie zainteresowało.

W większości salonów kosmetycznych najczęściej wykonuje się henny brwi, manicure, pedicure czy depilację. O kwestii twarzy wiele osób zapomina lub decyduje się na jeden zabieg od czasu do czasu. Jednak jeśli chcemy wymiernych i co najważniejsze trwałych efektów, to zwykle niezbędna jest seria.

Jeśli chodzi o zabiegi na twarz to sięgamy po oczyszczanie manualne, peeling kawitacyjny, peelingi chemiczne - przede wszystkim zabiegi z wykorzystaniem kwasów, ale również wybierana jest mikrodermabrazja i mezoterapia igłowa. Każdy z tych zabiegów ma swoje wyjątkowe działanie, wskazania, przeciwwskazania, oraz odpowiednie zalecenia. Jeśli będziemy się do nich stosować z pewnością uzyskamy zadowalający efekt, a nasza skóra będzie promienna.

Tricho beauty
Postęp nauki i techniki, wprowadzanie nowych technologii, zmiany społeczno-kulturowe i demograficzne wywołały w ostatnim czasie zjawisko zainteresowania kondycją i wyglądem włosów oraz skóry głowy, wyrażające się w zmianie dotychczasowych kwalifikacji przedstawicieli różnych zawodów przez przyuczenie się do wykonywania procedur trychoterapeutycznych. W ten sposób rozwinęła się trychologiaktórą można zdefiniować, jako interdyscyplinarną dziedzinę nauki, której przedmiotem badania są włosy i skóra owłosiona głowy, utrzymywanie, przywracanie lub kreowanie ich zdrowia i urody za pomocą metod medycznych (leczenia) i paramedycznych (pielęgnacji).

Trychologia szczególnie silnie rozwija się w kierunku zachowawczych metod trychoterapeutycznych, praktykowanych przez nie-lekarzy. Wiele szkół wyższych uruchomiło specjalności o profilu trychologicznym, które zaopatrują studentów w kompleksową wiedzę i umiejętności niezbędne do wykonywania zawodu trychologa kosmetologicznego. Różne instytucje związane w Polsce z trychologią organizują kongresy i konferencje, które z są miejscem wymiany myśli i doświadczeń środowisk trychologicznych.

Wydaje się, że trend trycho beauty nadal będzie się silnie rozwijał, korzystając zarówno z nowoczesnych technologii, jak i tych naturalnych, nieinwazyjnych w połączeniu ze zmianą nawyków związanych ze stylem życia.

Medical beauty
Cześć usługobiorców branży beauty ze względu na swoje możliwości, oczekiwania czy po prostu wskazania, wynikające z potrzeb skóry, rezygnuje z długoterminowych kosmetologicznych terapii pielęgnacyjnych i przeciwstarzeniowych na rzecz procedur inwazyjnych, medycznych (medical beauty) – choć obarczonych większym ryzykiem powikłań – dających szybkie i trwałe efekty. Zabiegi te są udoskonalane i coraz bardziej dostępne dla odbiorców rynku beauty.

Drugim odłamem tego trendu jest medykalizacja kosmetologicznej części branżyktóra postępuje od kilku lat, powodując, że zabiegi przebiegające z przerwaniem ciągłości naskórka, o większej inwazyjności (ingerencji w tkankę) niż te tradycyjne, wykonywane są przez nie-lekarzy (np. karboksyterapia, mezoterapia mikroigłowa, zabiegi laserowe). Z powodu braku jednoznacznych regulacji prawnych, co do zakresu kompetencji poszczególnych grup zawodowych związanych z upiększaniem ciała i mimo trwającej na ten temat dyskusji w szeroko pojętej branży beauty, trend ten w estetologii kosmetologicznej rozwija się bardzo dynamicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *