Peeling Complex & Chrissie White — skuteczna walka z przebarwieniami

Przebarwienia na skórze twarzy powstają w wyniku ekspozycji na promienie słoneczne, procesów starzenia czy działania hormonów. Istnieje wiele metod niwelowania widoczności przebarwień w salonach kosmetycznych i medycyny estetycznej. Można też zdecydować się na walkę z przebarwieniami w warunkach domowych. Poznaj kosmetyki na przebarwienia, które przyniosą spektakularne rezultaty. Dowiedz się, czym jest linia kosmetyków premium Peeling Complex & Chrissie White włoskiej marki Chrissie Cosmetics? Dlaczego warto stosować ją w gabinecie oraz pielęgnacji domowej?

Czym są przebarwienia i jakie są przyczyny ich powstawania?

Przebarwienia to defekt kosmetyczny w postaci plam na skórze o różnej wielkości i nieregularnym kształcie. W ludzkiej skórze znajduje się melanina — substancja, która odpowiada za jej koloryt. Nadprodukcja melaniny powoduje powstawanie plam pigmentacyjnych. Jednak przyczyn ich powstawania może być mnóstwo:

  • Ekspozycja na słońce bez odpowiedniej ochrony w postaci kosmetyków z wysokim filtrem SPF.
  • Niektóre leki mogą zwiększać nadwrażliwość skóry na słońce.
  • Infekcje, zadrapania i skaleczenia skóry.
  • Zmiany hormonalne np. podczas ciąży lub menopauzy.
  • Zaburzenia pigmentacji skóry.
  • Problemy i choroby skóry takie jak: wysypki, trądzik różowaty, łuszczyca.

Peeling kwasowe na przebarwienia

Kwasy są świetnym sposobem niwelowania przebarwień na skórze poprzez jej złuszczanie i normalizowanie. W efekcie wyrównują koloryt skóry, ale także niwelują przebarwienia i zmarszczki, poprawiają kondycję skóry oraz ją rozjaśniają. Najpopularniejszymi kwasami AHA na przebarwienia są kwas glikolowy i kwas mlekowy. Ciekawym rozwiązaniem w przypadku plam pigmentacyjnych jest także jedyny stosowany w kosmetyce kwas BHA, czyli kwas salicylowy. Wszystkie trzy wykazują właściwości keratolityczne oraz rozjaśniają przebarwienia i plamy pigmentacyjne. Każdy z nich wykazuje także inne właściwości pielęgnacyjne. Wszystkie trzy znajdują zastosowanie zarówno w pielęgnacji domowej, jak i pielęgnacji gabinetowej.

Warto podkreślić, że podczas kuracji kwasami trzeba koniecznie pamiętać o ochronie skóry przed promieniowaniem UV i stosować kosmetyki z wysokim filtrem SPF.

Kosmetyki premium na przebarwienia

Włoskie Vivipharma Laboratori di Ricerca wyposażyło swoją markę Chrissie Cosmetics w potężne narzędzia do walki z przebarwieniami. W ofercie Chrissie znajdziemy dwie linie kosmetyków dedykowane redukcji przebarwień: Peeling Complex & Chrissie White, na które składa się aż 5 kosmetyków:

  • Odpowiedzią Chrissie Cosmetics na niedoskonałości skóry jest kuracja w kremie White Skin, skomponowana z 2% alfa-arbutyny, kwasu mlekowego, tlenku cynku i witaminy E i uzupełniające Serum White o lżejszej, łatwiejszej do rozprowadzenia na skórze formule.
  • Aby zoptymalizować korzyści płynące z White Skin, zaleca się łączenie stosowania jednego z peelingów Chrissie, takich jak 10% kwas glikolowy, 7% kwas migdałowy lub 2% kwas salicylowy.

Kosmetyki należy dobrać do rodzaju skóry i widocznych zmian, a następnie stosować w kuracjach przynajmniej 4 tygodniowych.

Więcej szczegółów znajdziesz na stronie marki: https://chrissiecosmetics.com.pl/redukcja-przebarwien.

O kosmetykach w Polsce

Global anti-aging oraz Healthy aging – nowe podejście do starzenia
Starzenie (aging), jest skomplikowanym, długotrwałym, dynamicznym i nieodwracalnym procesem związanym z upływem lat, zachodzącym w ludzkim organizmie, który ma wpływ na wiele aspektów ludzkiego życia, związanych z aktywnością fizyczną, mentalną i społeczną. Rozpoczyna się niepostrzeżenie po okresie dojrzewania, nasila z biegiem czasu i prowadzi do uszkodzenia wszystkich funkcji organizmu.

Mimo, że jest to proces fizjologiczny i dotyczący każdego z nas, współczesne pokolenia ludzi nie chcą pogodzić się ze zmianami związanymi ze starzeniem, zachodzącymi w ich organizmach. Z roku na rok na całym świecie rośnie liczba osób, dla których zachowanie atrakcyjnego wyglądu do późnej starości jest równie ważne, jak zachowanie aktywnego umysłu i dobrego zdrowia fizycznego. Mimo, iż starzenie to proces naturalny, już od dziesięcioleci zaznacza się tendencja, aby traktować go w kategoriach patologii („choroba starzenia”) wymagającej właściwej diagnostyki, profilaktyki i terapii.

Hi-tech beauty
Zabiegi high-tech to procedury z zastosowaniem najnowocześniejszych urządzeń, które pozwalają na przeprowadzanie nieinwazyjnych i relatywnie przyjemnych zabiegów, dających spektakularne efekty w krótkim czasie. Szeroki wybór aparatury, której działanie opiera się na najnowszych technologiach, zarówno w medycynie estetycznej, jak i kosmetologii, gwarantuje wspaniałe rezultaty w redukcji zmarszczek, uszkodzeń posłonecznych, blizn i trądziku. Urządzenia hi-tech umożliwiają lifting twarzy, wyrównanie kolorytu oraz poprawę jakości skóry. Po wykluczeniu przeciwwskazań, można z nich korzystać w każdym wieku, aby spowolnić procesy starzenia i dłużej utrzymać młody wygląd, a także, aby korygować problemy estetyczne wynikające z upływu lat.

Aparaturowe zabiegi hi-tech wykorzystują kilka innowacyjnych technologii, które można stosować pojedynczo bądź zestawić w różne kombinacje: fale radiowe RF, podczerwień IR, ultradźwięki US, masaż próżniowy, mikronakłuwanie oraz różnego rodzaju prądy. Mimo, iż technologie te znane są od dawna, trend hi-tech beauty rozwija się, cięgle dostarczając estetologom nowszą i nowocześniejszą aparaturę. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że zabiegi te wypierają tzw. „białą kosmetykę” – obecnie nie ma praktycznie gabinetu, który nie posiadałby w swojej ofercie zabiegów z wykorzystaniem aparatury hi-tech.

Polski przemysł kosmetyczny stoi obecnie przed szansą dalszej, globalnej ekspansji.

Szczególnie obiecujące są rynki krajów Bliskiego Wschodu i państw azjatyckich. Jeśli chodzi o liczbę certyfikatów eksportowych umożliwiających wejście na nowy rynek, wystawianych przez Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego, w 2016 r. pierwszą dziesiątkę otwierały dwa kraje azjatyckie – Wietnam i Korea Południowa. Na liście znalazły się też inne szybko rosnące rynki, jak Kuwejt, Maroko czy Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Podobnie jak w przypadku wielu innych produktów na szczególną uwagę eksporterów, zasługują Chiny. Według raportu Polityki Insight to właśnie ten kraj jest liderem wzrostu rynku kosmetyków w Azji ze względu na wzrost gospodarki i rozwijającą się klasę średnią, będącą naturalnym konsumentem produktów z tego sektora.

Wraz z nasycaniem się rynku europejskiego w kolejnych latach to właśnie takie rynki jak Chiny będą najistotniejszymi trampolinami wzrostu dla polskich producentów działających globalnie. Z drugiej
strony, pomimo nasycenia, udział polskiego eksportu do krajów europejskich wciąż rośnie – nie można więc ich ignorować. Firmy z Polski są w stanie powiększać sprzedaż w Unii, co jest mierzalnym przejawem coraz większej atrakcyjności polskich kosmetyków w oczach wymagających europejskich konsumentów.

Przesunięcie akcentów w polskim eksporcie ze Wschodu na Zachód, z krajów takich, jak Rosja czy Ukraina w stronę rozwiniętych państw Europy Zachodniej (Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec), świadczy o tym, że polski przemysł kosmetyczny szybko się uczy. Firmy z Polski są w stanie oferować konkurencyjne produkty nie tylko na stosunkowo łatwych rynkach, ale też tam, gdzie konkurencja jest niezwykle zacięta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *