Najlepsze kosmetyki do depilacji ciała

Najlepsze kosmetyki do depilacji ciała

Depilacja ciała to jeden z najczęstszych zabiegów upiększających, który wykonywany może być zarówno w profesjonalnym salonie kosmetycznym, jak i w warunkach domowych. Dostępnych jest wiele metod usuwania zbędnego owłosienia, od golenie, poprzez depilację kremami, aż po depilację woskiem czy depilatorem. Każda z tych metod wymaga zastosowania odpowiednich kosmetyków, które z jednej strony czynią zabieg depilacji skutecznym i łagodnym dla skóry, a z drugiej – zapewniają odpowiednie odżywienie skóry po zabiegu.

Kosmetyki stosowane do golenia skóry

U podstaw skutecznego, a jednocześnie łagodnego dla skóry golenia włosków maszynką, niezbędne są kosmetyki, które zapewniają maszynce odpowiedni poślizg, przez co łagodnie przesuwa się ona po skórze, goląc dokładnie każdy włos. Ponadto kremy, pianki czy żele do golenia pielęgnują i odżywiają skórę, łagodząc jej podrażnienia. Najbardziej pożądane składniki takich kosmetyków to wyciąg z aloesu, oleje i ekstrakty roślinne, witaminy. A czym różnią się miedzy sobą poszczególne rodzaje kosmetyków do golenia? Żel to kosmetyk bardzo wydajny, którego już niewielka ilość zwiększa objętość i umożliwia ogolenie sporej powierzchni skóry. Pianka zauważalnie zwiększa objętość zaraz po jej wyciśnięciu na dłoń, jest jednak mniej wydajna niż żel.

Kremy do depilacji

Kremy i pianki do depilacji działają na zasadzie chemicznego rozpuszczenia powierzchniowej części włosa; cebulka włosa pozostaje natomiast nienaruszona. Kwas tioglikolowy rozpuszczający keratynę włosa może jednak podrażniać skórę, dlatego ważna jest zawartość substancji łagodzących. Aby uniknąć powstania podrażnień, należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń dotyczących użycia kosmetyków. Ponadto na 48 godzin przed depilacją należy przeprowadzić próbę uczuleniową na niewielkim fragmencie skóry. Kosmetyki tego typu można używać na twarzy (wąsik), na nogach czy pod pachami, a także na linii bikini. Nie jest jednak wskazane stosowanie ich do depilacji miejsc intymnych, gdyż mogą one podrażniać błonę śluzową.

Kosmetyki łagodzące po depilacji

Skóra podrażniona goleniem, depilacją woskiem czy kremem wymaga odżywienia i złagodzenia podrażnień. Kosmetyki po depilacji powinny przede wszystkim nawilżać skórę, odbudowywać ochroną barierę lipidową oraz zapobiegać wrastaniu włosków. Pożądana jest zatem zawartość olejków roślinnych, mocznika, lipidów i steroli, kwasów tłuszczowych, kolagenu czy kwasu hialuronowego. Można także stosować kosmetyki opóźniające odrastanie włosków, dzięki czemu znacznie zmniejszy się wymagana ilość zabiegów depilacji.

Często najlepsze kosmetyki do depilacji ciała posiadają profesjonalne salony depilacji. Dla depilacji woskiem w Warszawie polecamy salon depilacji Świat Wosku (depilacja woskiem Warszawa).

O kosmetykach w Polsce

Mikrobiom beauty
W ostatnich latach do kręgu zainteresowań biologów i biotechnologów (po ko­mórkach macierzystych) dołączył również mikrobiom człowieka, czyli różnicowana społeczność ko­mensalnych, symbiotycznych i patogennych mikroorga­nizmów żyjących w i na jego ciele. Badania nad mikroflorą obejmujące wpływ wieku, diety, stoso­wanych leków, środowiska życia oraz przebytych chorób na skład tej mikroflory umożliwiły zrozumienie rela­cji, które składają się na zachowanie zdrowia lub rozwój chorób zależnych właśnie od mikroorganizmów zamiesz­kujących nasze ciało. Okazuje się, że mikroflora ma wpływ na różne aspekty fizjologii organizmu człowieka oraz jego podatność na wiele dysfunkcji organizmu. Zachwianie naturalnej równowagi mikrobiologicznej skóry, np. poprzez zastosowanie terapii antybiotykowej czy agresywnej, nieprawidłowej pielęgnacji może mieć istotne konsekwencje dla jej funkcjonowania a także wpływać na przyspieszenie procesu jej starzenia.

Dlatego w kosmetologii rozwinął się odrębny nurt w kosmetologii – kosmetyki pre- i probiotyczne. Ich zadaniem jest tworzenie i utrzymanie na powierzchni skóry aktywnej bariery ochronnej – mikrobiologicznej flory, która zapobiega namnażaniu się drobnoustrojów chorobotwórczych. Są to kosmetyki idealne dla skóry pozbawionej naturalnej ochrony, podrażnionej czy uszkodzonej, ponieważ na takiej skórze patogenne drobnoustroje rozmnażają się błyskawicznie, powodując różnorodne dermatozy.

Mimo, iż wcześniejsze pokolenia posiadały, nabytą przez doświadczenie wiedzę, o dobrym wpływie pre- i probiotyków na skórę, jednak dopiero teraz trend mikrobiom beauty, czyli czerpanie z dobroczynnych właściwości kefirów czy jogurtów działających przeciwstarzeniowo i kojąco na skórę, jest widoczny w produkcji wielu luksusowych produktów do jej mycia i pielęgnacji.

Zgodnie z danymi przedstawionymi przez PMR, konsumenci wybierając kosmetyki, kierują się ich jakością (88%), zapachem (79%), ceną (77%) oraz naturalnością (55%). Cena już dawno przestała być dla klientów najważniejsza, kryterium znanej marki również traci na znaczeniu. Wiąże się to przede wszystkim z silnym w ostatnich latach rozwojem marek własnych. Aż dla 45% respondentów ważne jest, by kupowany kosmetyk był produktem polskim. Wysoka jakość krajowych produktów oraz zaufanie, jakim darzą je konsumenci pozwalają im coraz lepiej konkurować z zagranicznymi markami.

Wciąż najpopularniejszym miejscem zakupów kosmetyków w naszym kraju są drogerie (79%). W tych punktach częściej dokonują zakupów kobiety (86%) niż mężczyźni (67%). Blisko 25% konsumentów dokonuje z kolei zakupu kosmetyków w hipermarketach, a dyskonty wybiera 14% osób.

W najbliższych latach powinno dojść do dalszego wzrostu znaczenia dyskontów, przede wszystkim z racji ich ekspansji, poszerzonej oferty kosmetycznej oraz rosnącego zaufania społeczeństwa do marek własnych. Z kolei hipermarkety, aby zaradzić spadkom sprzedaży kosmetyków, będą najpewniej przebudowywać swoje działy kosmetyczne, próbując upodobnić je do drogerii.

Global anti-aging oraz Healthy aging – nowe podejście do starzenia
Starzenie (aging), jest skomplikowanym, długotrwałym, dynamicznym i nieodwracalnym procesem związanym z upływem lat, zachodzącym w ludzkim organizmie, który ma wpływ na wiele aspektów ludzkiego życia, związanych z aktywnością fizyczną, mentalną i społeczną. Rozpoczyna się niepostrzeżenie po okresie dojrzewania, nasila z biegiem czasu i prowadzi do uszkodzenia wszystkich funkcji organizmu.

Mimo, że jest to proces fizjologiczny i dotyczący każdego z nas, współczesne pokolenia ludzi nie chcą pogodzić się ze zmianami związanymi ze starzeniem, zachodzącymi w ich organizmach. Z roku na rok na całym świecie rośnie liczba osób, dla których zachowanie atrakcyjnego wyglądu do późnej starości jest równie ważne, jak zachowanie aktywnego umysłu i dobrego zdrowia fizycznego. Mimo, iż starzenie to proces naturalny, już od dziesięcioleci zaznacza się tendencja, aby traktować go w kategoriach patologii („choroba starzenia”) wymagającej właściwej diagnostyki, profilaktyki i terapii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *