Najlepsze kosmetyki do depilacji ciała

Najlepsze kosmetyki do depilacji ciała

Depilacja ciała to jeden z najczęstszych zabiegów upiększających, który wykonywany może być zarówno w profesjonalnym salonie kosmetycznym, jak i w warunkach domowych. Dostępnych jest wiele metod usuwania zbędnego owłosienia, od golenie, poprzez depilację kremami, aż po depilację woskiem czy depilatorem. Każda z tych metod wymaga zastosowania odpowiednich kosmetyków, które z jednej strony czynią zabieg depilacji skutecznym i łagodnym dla skóry, a z drugiej – zapewniają odpowiednie odżywienie skóry po zabiegu.

Kosmetyki stosowane do golenia skóry

U podstaw skutecznego, a jednocześnie łagodnego dla skóry golenia włosków maszynką, niezbędne są kosmetyki, które zapewniają maszynce odpowiedni poślizg, przez co łagodnie przesuwa się ona po skórze, goląc dokładnie każdy włos. Ponadto kremy, pianki czy żele do golenia pielęgnują i odżywiają skórę, łagodząc jej podrażnienia. Najbardziej pożądane składniki takich kosmetyków to wyciąg z aloesu, oleje i ekstrakty roślinne, witaminy. A czym różnią się miedzy sobą poszczególne rodzaje kosmetyków do golenia? Żel to kosmetyk bardzo wydajny, którego już niewielka ilość zwiększa objętość i umożliwia ogolenie sporej powierzchni skóry. Pianka zauważalnie zwiększa objętość zaraz po jej wyciśnięciu na dłoń, jest jednak mniej wydajna niż żel.

Kremy do depilacji

Kremy i pianki do depilacji działają na zasadzie chemicznego rozpuszczenia powierzchniowej części włosa; cebulka włosa pozostaje natomiast nienaruszona. Kwas tioglikolowy rozpuszczający keratynę włosa może jednak podrażniać skórę, dlatego ważna jest zawartość substancji łagodzących. Aby uniknąć powstania podrażnień, należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń dotyczących użycia kosmetyków. Ponadto na 48 godzin przed depilacją należy przeprowadzić próbę uczuleniową na niewielkim fragmencie skóry. Kosmetyki tego typu można używać na twarzy (wąsik), na nogach czy pod pachami, a także na linii bikini. Nie jest jednak wskazane stosowanie ich do depilacji miejsc intymnych, gdyż mogą one podrażniać błonę śluzową.

Kosmetyki łagodzące po depilacji

Skóra podrażniona goleniem, depilacją woskiem czy kremem wymaga odżywienia i złagodzenia podrażnień. Kosmetyki po depilacji powinny przede wszystkim nawilżać skórę, odbudowywać ochroną barierę lipidową oraz zapobiegać wrastaniu włosków. Pożądana jest zatem zawartość olejków roślinnych, mocznika, lipidów i steroli, kwasów tłuszczowych, kolagenu czy kwasu hialuronowego. Można także stosować kosmetyki opóźniające odrastanie włosków, dzięki czemu znacznie zmniejszy się wymagana ilość zabiegów depilacji.

Często najlepsze kosmetyki do depilacji ciała posiadają profesjonalne salony depilacji. Dla depilacji woskiem w Warszawie polecamy salon depilacji Świat Wosku (depilacja woskiem Warszawa).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.