Kosmetyki do pielęgnacji paznokci stóp i rąk

Kosmetyki do pielęgnacji paznokci stóp i rąk

Mocne i zadbane paznokcie to prawdziwa ozdoba dłoni i stóp. Aby prezentowały się nienagannie, konieczna jest ich wszechstronna pielęgnacja. Należy zatem odżywiać paznokcie od wewnątrz, stosując dietę dostarczającą niezbędnych składników odżywczych, wzmacniających paznokcie: siarki, żelaza, miedzi, krzemu czy potasu. Ważna jest także odpowiednia podaż białka i nienasyconych kwasów tłuszczowych. zaś pielęgnacja zewnętrzna to dedykowane paznokciom kosmetyki.

Kosmetyki do zadań specjalnych – odżywki do paznokci

Odżywki do paznokci to kosmetyki o skoncentrowanej formule, które mogą występować w formie oliwki, lakieru, żelu, kremu czy maseczki. Cechuje je bardzo duża zawartość składników odżywiających i odbudowujących płytkę paznokciową:

  • minerały: wapń, miedź, żelazo, krzem, magnez
  • witaminy A, E, C i z grupy B
  • białka i aminokwasy
  • kwasy tłuszczowe
  • keratyna
  • proteiny jedwabiu
  • pył diamentowy
  • olejki roślinne

Aplikowane miejscowo na płytkę paznokcia, umożliwiają dotarcie substancjom czynnym do wnętrza płytki. Efektem ich stosowania jest utwardzenie paznokcia, zapobieganie jego łamliwości i rozdwajaniu. Ponadto takie kosmetyki odżywcze mogą wybielić płytkę paznokcia i nadać jej blasku.

Kremy do rąk i paznokci

Tego typu uniwersalne kosmetyki odżywiają skórę rąk oraz płytkę paznokciową. Daje to efekt zadbanych, gładkich rąk oraz mocnych paznokci. Skład kremów do rąk i paznokci bazuje na ekstraktach roślinnych, np. z zielonej herbaty, rumianku czy aloesu, olejków roślinnych (z ogórecznika, wiesiołka czy awokado) albo witamin. To także moc substancji nawilżających – kolagenu, kwasu hialuronowego czy mocznika oraz dogłębnie wzmacniających skórę: koenzymu Q10, panthenolu czy gliceryny. Nie bez znaczenia są także lipidy, które zapobiegają przesuszeniu skóry dłoni. A gładka i zdrowa skóra dłoni zapewnia nienaganny wygląd dłoni oraz szybszy wzrost i wzmocnienie płytki paznokciowej. Podobne uniwersalne zastosowanie znajdują kremy dedykowane pielęgnacji stóp.

Zmywacz do paznokci – czy może pielęgnować?

Wokół zmywacza do paznokci narosło wiele niedomówień, z których najważniejsze dotyczą jego szkodliwości względem płytki paznokciowej. Zmywacze acetonowe rzeczywiście mogą znacznie przesuszać płytkę paznokcia, a tym samym osłabiać ją i przyczyniać się do jej rozdwajania. Użycie tego typu zmywacza konieczne jest w przypadku manicure czy pedicure hybrydowego. natomiast tradycyjne lakiery do paznokci usunąć można zmywaczem bezacetonowym, który najczęściej wzbogacony jest witaminami czy olejkami, zatem nie oddziałuje negatywnie na płytkę paznokcia.

Dla paznokci uszkodzonych i wymagających profesjonalnych kosmetyków polecamy wizytę w specjalnym gebinecie podologicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.