Kosmetyki do pielęgnacji paznokci stóp i rąk

Kosmetyki do pielęgnacji paznokci stóp i rąk

Mocne i zadbane paznokcie to prawdziwa ozdoba dłoni i stóp. Aby prezentowały się nienagannie, konieczna jest ich wszechstronna pielęgnacja. Należy zatem odżywiać paznokcie od wewnątrz, stosując dietę dostarczającą niezbędnych składników odżywczych, wzmacniających paznokcie: siarki, żelaza, miedzi, krzemu czy potasu. Ważna jest także odpowiednia podaż białka i nienasyconych kwasów tłuszczowych. zaś pielęgnacja zewnętrzna to dedykowane paznokciom kosmetyki.

Kosmetyki do zadań specjalnych – odżywki do paznokci

Odżywki do paznokci to kosmetyki o skoncentrowanej formule, które mogą występować w formie oliwki, lakieru, żelu, kremu czy maseczki. Cechuje je bardzo duża zawartość składników odżywiających i odbudowujących płytkę paznokciową:

  • minerały: wapń, miedź, żelazo, krzem, magnez
  • witaminy A, E, C i z grupy B
  • białka i aminokwasy
  • kwasy tłuszczowe
  • keratyna
  • proteiny jedwabiu
  • pył diamentowy
  • olejki roślinne

Aplikowane miejscowo na płytkę paznokcia, umożliwiają dotarcie substancjom czynnym do wnętrza płytki. Efektem ich stosowania jest utwardzenie paznokcia, zapobieganie jego łamliwości i rozdwajaniu. Ponadto takie kosmetyki odżywcze mogą wybielić płytkę paznokcia i nadać jej blasku.

Kremy do rąk i paznokci

Tego typu uniwersalne kosmetyki odżywiają skórę rąk oraz płytkę paznokciową. Daje to efekt zadbanych, gładkich rąk oraz mocnych paznokci. Skład kremów do rąk i paznokci bazuje na ekstraktach roślinnych, np. z zielonej herbaty, rumianku czy aloesu, olejków roślinnych (z ogórecznika, wiesiołka czy awokado) albo witamin. To także moc substancji nawilżających – kolagenu, kwasu hialuronowego czy mocznika oraz dogłębnie wzmacniających skórę: koenzymu Q10, panthenolu czy gliceryny. Nie bez znaczenia są także lipidy, które zapobiegają przesuszeniu skóry dłoni. A gładka i zdrowa skóra dłoni zapewnia nienaganny wygląd dłoni oraz szybszy wzrost i wzmocnienie płytki paznokciowej. Podobne uniwersalne zastosowanie znajdują kremy dedykowane pielęgnacji stóp.

Zmywacz do paznokci – czy może pielęgnować?

Wokół zmywacza do paznokci narosło wiele niedomówień, z których najważniejsze dotyczą jego szkodliwości względem płytki paznokciowej. Zmywacze acetonowe rzeczywiście mogą znacznie przesuszać płytkę paznokcia, a tym samym osłabiać ją i przyczyniać się do jej rozdwajania. Użycie tego typu zmywacza konieczne jest w przypadku manicure czy pedicure hybrydowego. natomiast tradycyjne lakiery do paznokci usunąć można zmywaczem bezacetonowym, który najczęściej wzbogacony jest witaminami czy olejkami, zatem nie oddziałuje negatywnie na płytkę paznokcia.

Dla paznokci uszkodzonych i wymagających profesjonalnych kosmetyków polecamy wizytę w specjalnym gebinecie podologicznym.

O kosmetykach w Polsce

Branża kosmetyczna oferuje szeroki wachlarz produktów, w tym m.in. kosmetyki do pielęgnacji
skóry, włosów, jamy ustnej, perfumy czy kosmetyki kolorowe. Produkty te są dostępne w sprzedaży bezpośredniej, hurtowej, a także za pośrednictwem salonów piękności, salonów fryzjerskich czy centrów SPA.

Na każdym z etapów generowane jest zatrudnienie, tworzona jest wartość dodana, wypłacane są wynagrodzenia i odprowadzane są podatki. Łączne efekty ekonomiczne znacznie przewyższają efekty bezpośrednie. W niniejszym raporcie podjęto próbę ich oszacowania przy użyciu modelu przepływów międzygałęziowych, inaczej zwanego modelem Input-Output lub modelem Leontiefa. Model koncentruje się na powiązaniach i zależnościach między różnymi gałęziami gospodarki, dzięki czemu pozwala zbadać, w jaki sposób działalność danej gałęzi wpływa na rozwój pozostałych.

Branża beauty rozumie, że stan zdrowia ma odzwierciedlenie w dynamice starzenia się i wyglądzie skóry, dlatego też, aby spowodować spowolnienie i bardziej łaskawe dla organizmu starzenie, należy podejmować działania anti-aging w odniesieniu do całego organizmu od momentu, kiedy proces ten rozpoczyna się, a nawet wcześniej – często mówi się, że zdrowe starzenia zaczyna się w dzieciństwie! Anti-aging to zatem pierwszy krok na drodze ku healthy aging – zdrowemu starzeniu się. Rozwój branży beauty zarówno w obszarze estetologii medycznej, jak i kosmetologii wskazuje, że kierunki rozwoju global anti-aging oraz healthy aging mogą znaleźć trwałe miejsce w programach terapeutycznych specjalistów estetologów.

Inwazyjność i technologia oraz ekologia i naturalność – różne drogi walki ze starzeniem
Aktualne trendy w branży beauty można rozpatrywać biorąc pod uwagę także inne kryterium – rodzaj metod i narzędzi używanych w terapiach przeciwstarzeniowych, pielęgnacyjnych i upiększających. Tu zauważyć można dwukierunkowy rozwój branży. Z jednej strony rozwija się estetologia naturalna, oparta o ekologiczne, organiczne składniki aktywne, masaż, hydro- , balneo- czy krioterapię, z drugiej w działaniach estetycznych sięga się po bardzo zaawansowane biotechnologicznie, aparaturowe oraz medycznie zabiegi.

Dbanie o urodę to ważny aspekt życia codziennego. Zwykło się uważać, że szczególnie zainteresowane są nim kobiety, ale mniejszościowa dotychczas grupa męska dynamicznie rośnie, bo mężczyźni też lubią o siebie dbać. Atrakcyjny wygląd sprzyja dobremu samopoczuciu, a także przykuwa uwagę otoczenia. Z zalet zabiegów pielęgnacyjnych zdaje sobie sprawę coraz więcej ludzi, a rosnący dobrobyt społeczeństwa pozwala na korzystanie z usług profesjonalnych salonów w coraz większym stopniu.

Za te „urodowe cuda” odpowiadają utalentowane kosmetyczki. Jest to zawód oferujący obiecujące perspektywy na przyszłość i możliwość ciągłego rozwoju.

Praca na etacie w salonie kosmetycznym to pensja od 1700 zł do 2700 zł netto. Podane widełki są przeciętne, co oznacza, że skrajne przypadki mogą zarabiać mniej lub więcej, niż pokazuje to podany przedział. Różnice w zarobkach wynikają z lokalizacji danego salonu. Większe miasta oferują wyższe pensje w stosunku do mniejszych miejscowości, gdzie zainteresowanie usługami jest mniejsze. Do tego dochodzą nabyte kompetencje oraz ich potwierdzenia – zyskasz na wartości, jeśli specjalizujesz się w kilku zabiegach, a dodatkowo posiadasz dyplomy i certyfikaty zdobyte na szkoleniach i kursach. Jeśli jednak Twoje zaangażowanie w pracę zaowocuje własną działalnością, to możesz liczyć na zyski rzędu 3500 zł – 5000 zł. Zarobki kosmetyczki pracującej na własną rękę uzależnione są od oferowanych cen usług, popularności wśród klientów, posiadanych umiejętności oraz ponoszonych w związku z działalnością kosztów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *